• Selim Ural

Leyla The Band gümbür gümbür!

Ekranlara geldiği andan itibaren sempatiyle karşılanan 'Leyla ile Mecnun' dizisinin ekibinden oluşan Leyla The Band ilk konseri Salı akşamı Jolly Joker İstanbul'da verdi.

Haber: Selim Ural / İstanbul Ajansı

22 Mayıs 2013

9 Şubat 2011 tarihinde ekranlara gelmeye başladığı andan itibaren kendine has bir izleyici kitlesi oluşan Leyla ile Mecnun dizisinin yönetmeni Onur Ünlü ile oyuncuları Ali Atay, Serkan Keskin, Osman Sonant, Sarp Aydınoğlu ve dizi müziklerini hazırlayan Fırat İkisivri ile Sarper Aksoy'dan oluşan müzik grubu Leyla The Band, Salı akşamı İstanbul'da verdiği ilk konserde hayranları tarafından büyük ilgi gördü.


Konserin gerçekleştiği Jolly Joker'in merdivenlerinin dahi dolu olduğu gecede Leyla The Band sırasıyla; Ben de Özledim, Bir Arada, Yalan, Yokluğunda, Eksik Bir Şey, Kim Bilir ve Vay Be adlı parçaları seslendirdi. Dizi içerisinde sıkça yer verilen Ferdi Tayfur şarkılarının konserde de seslendirilmesi, Leyla ile Mecnun ve Leyla The Band hayranlarının bir kez daha takdirini topladı.

Gecenin sürprizi ise rapçi Ceza'nın, Osman Sonant ile düet yapması oldu. Seyircilerin beklemediği bir anda sahneye çıkan Ceza, bir şarkılık performansının ardından seyircilere (rap tarzında) doğaçlama övgüler sıraladıkan sonra sahneden indi.

Konserin sona ermesinin ardından seyircilerin 'İsmail Abi' tezahüratlarını karşılıksız bırakmak istemeyen Serkan Keskin, kulisten sahneye gelerek bir kez daha dizi hayranlarını selamladı.


Konserin sonlarına doğru salona gelen dizinin Erdal Bakkal'ı Cengiz Bozkurt ve Mecnun'un Leyla'sı Melis Birkan, konsere gelen hayranlarının fotoğraf çektirme ricasını kırmadı.


Grubun performansından önce sahnede bir tepsi içinde bardak, çaydanlık ve şekerliğin bulunması dikkat çekti.

Kısa süre içerisinde pek çok ünlü pop şarkıcısından daha çok hayran kitlesine sahip olan Leyla The Band, 29 Mayıs Çarşamba günü Eskişehir 222 Park'ta sahne alacak.


Öte yandan Eflatun Film'den yapılan açıklamada, Leyla ile Mecnun dizisinin 17 Haziran Pazartesi günü saat 20.00'de ekrana gelecek 100. bölümünü, İstanbul - Maçka Küçükçiftlik Park'ta kurulacak barkovizyonda dizinin oyuncuları ve hayranlarıyla beraber izledikten sonra saat 22.00'de aynı yerde Leyla The Band konserinin gerçekleşeceği belirtildi.


Söz konusu etkinliğin biletleri ise Biletix'ten satışa çıkmış durumda.


Grubun konser tarihleri ise şu şekilde:

21 Mayıs - Jolly Joker İstanbul

29 Mayıs - 222 Park Eskişehir

30 Mayıs - Jolly Joker Ankara

9 Haziran - İzmir Arena

11 Haziran - Jolly Joker İstanbul

12 Haziran - Jolly Joker İstanbul

17 Haziran - Maçka Küçükçiftlik Park İstanbul

18 Haziran - Jolly Joker Antalya


Kaynak Link


Leyla The Band'in ilk klibi olan Yokluğunda parçası, iki ay gibi kısa bir süre içerisinde YouTube'ta 4,5 milyon izlenme sayısına ulaşarak Türkiye'de ayrı bir rekora imza attı