• Selim Ural

Futbolseverlerden TFF 1. Lig isyanı

TFF 1. Lig'de yayıncı krizinin sürmesi kulüpleri ve taraftarları isyan ettirdi. #MilletLiginiİzlemekİstiyor etiketi Twitter'da en çok konuşulan konu başlığı oldu.

Haber: Selim Ural / Karar

4 Eylül 2016

TFF 1. Lig 2016-17 sezonunda ikinci hafta tamamlanmasına karşın yayın hakları konusunda halen bir anlaşmaya varılamaması taraftarların tepkisi topladı.


Türkiye'de, Süper Lig'den sonra en çok izlenen ve maç sonuçları takip edilen TFF 1. Lig'in televizyon ekranlarından yayınlanmaması üzerine taraftarlar sosyal medyada kampanya başlattı.


EN ÇOK KONUŞULANLAR ARASINA GİRDİ


Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da #MilletLiginiİzlemekİstiyor etiketiyle tepkilerini dile getiren futbolseverler, başta TRT olmak üzere diğer yayıncılara çağrıda bulunurken, söz konusu başlık Twitter'ın Türkiye gündeminde en çok konuşulan konu başlıkları arasına girdi.


KANAL 58 YAYINLAMAK İSTİYOR


Bu arada Sivas merkezli yayın yapan Kanal 58, TFF 1. Lig maçlarını yayınlamaya talip olduğunu açıkladı.


Kanal 58'in duyurusu şu şekilde:


"1. Lig'in ilk 2 haftası, şehrinin takımına gönül veren milyonlarca taraftara izlettirilmediği gibi, çeşitli şekillerde yayın yapmak isteyen kurum ve taraftar oluşumlarına da izin verilmedi. Yaşadığı yerin takımını destekleyen milyonlarca memleket sevdalası, 1. Lig’i izlemek istiyor. Yapamıyorsanız, verin bize biz yayınlayalım."

#MilletLiginiİzlemekİstiyor etiketine yazılan bazı yorumlar:

Kaynak Link