• Selim Ural

İşte en çok takipçisi olan Twitter hesapları

Popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter’da en çok takipçisi olan siyasi ve ünlü isimler kimler? İstanbul Ajansı, Twitter’da en çok takipçisi olan isimlerin listesini sizler için çıkardı.

Haber: Selim Ural - Gözde Kesen / İstanbul Ajansı

7 Ocak 2014

2014 yılının ilk haftasında milyonlarca takipçisi olan siyasilerin ve ünlü isimlerin Twitter karnesini inceledik. Magazin gündeminden düşmeyen Cem Yılmaz yine en çok takipçisi olan isim olurken, son 1 haftada takipçisini en çok artıran isimler arasında ünlü pop sanatçısı Mustafa Sandal, İstanbul Milletvekili Hakan Şükür ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yer alıyor.

Sosyal medya dünyasının minik kuşu Twitter, ülkemizde de hızlı büyümesini sürdürüyor. Türkiye'den milyonlarca kullanıcıyı içine alan Twitter'da malum en önemli konu "followers" olarak adlandırılan ‘kişinin takipçi listesi’.


Cem Yılmaz ilk sırada


Türkiye'nin en popüler isimlerinin Twitter takipçilerine bakıldığında ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın oldukça az ve öz kullandığı Twitter'da birkaç sene içerisinde takipçi listesini artırdığı, 6 milyona yaklaşan takipçi sayısıyla zirveyi elden bırakmadığı görülüyor.


Hülya Avşar ilk 10’da


Ses sanatçılarında ise 3 milyon 390 bin takipçisi bulunan Demet Akalın'ın liderliği göze çarpıyor. Onu yakın aralıklarla Gülben Gergen ve Murat Boz izliyor. İlk 10 içerisinde Hülya Avşar ve Okan Bayülgen gibi televizyon dünyasının en tanınmış isimlerinin de yer aldığını belirtmek gerekiyor.


Alex unutulmuyor


Spor dünyasına baktığımızda ise, bir dönem Fenerbahçe'de top koşturan Alex de Souza, Türk Twitter kullanıcılarının halen yakından takip ettiği sporcu olarak dikkati çekiyor. Felipe Melo, Nuri Şahin, Gökhan Gönül ve Burak Yılmaz da takipçi sayısı yüksek olan sporculardan. Futbol kulüplerimizin kurumsal Twitter hesaplarına göz gezdirdiğimiz zaman ise 3 milyon 446 bin takipçisi ile Galatasaray’ın ilk sırada olduğunu görüyoruz.


Cüneyt Özdemir, Ahmet Hakan Coşkun, Yılmaz Özdil, Fatih Altaylı gibi gazeteciler de Twitter dünyasının en popüler isimleri olarak yer alıyor.


Vali Mutlu listedeki tek bürokrat


Siyaset cephesine göz attığımızda, burada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 4 milyon 244 bin takipçisiyle ilk sırada yer alıyor. Başbakan Tayyip Erdoğan 3 milyon 944 bin, CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 1 milyon 650 bin, MHP lideri Devlet Bahçeli ise 787 bin takipçiye Twitter'dan sesleniyor. En çok takipçisi olan ilk 100 kişiye baktığımızda, listede yer alan tek bürokrat İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu olarak dikkati çekiyor. Vali Mutlu, son 1 haftada takipçi sayısını 9 bin 91 kişi artırarak 714 bin takipçisiyle vatandaşlara sesleniyor.


Kaynak Link