• Selim Ural

Edis bavul haberlerine sinirlendi: 90'lar magazinciliği kaybettirir

Genç kızların sevgilisi Edis, ABD ziyaretinden 8 bavulla döndüğü ve 15 bin dolar harcadığı haberlerine sert tepki gösterdi. Genç şarkıcı, ana akım medyanın 90'lar tarzı magazin haberciliğiyle yeni nesil gençleri uzaklaştırdığı gibi kendini bitirmeye mahkum olduğunu söyledi. Edis, uzun bir aradan sonra İstanbul'da verdiği konserle hayranlarını coşturdu.

Muhabir: Esra Aydoğdu - Editör: Selim Ural / Magazin Burada

6 Eylül 2019

İstanbul Vadi Açık Hava Sahnesi ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor... Üçüncü Yeniler olarak adlandırılan yeni nesil şarkıcılarından olan Edis, dün akşam Vadi Açık Hava'da sahne aldı. Bir süredir ABD'de olan şarkıcı, yeniden sevenleriyle buluştu.


Edis'ten genç şarkıcılara destek

Edis'in sahnede sürprizleri vardı. Geçtiğimiz ay Elveda adlı single çalışmasını yayınlayan Ateş Atilla ve O Ses Türkiye ile adını duyuran şarkıcı Aybüke Albere'ye de sahnesinde yer veren Edis, her iki isme güvendiğini, onlarla beraber olmaktan ve projeler yapmaktan dolayı gurur duyduğunu söyledi.

Aybüke'den ikinci single

Daha önce Edis ile sevgili oldukları iddia edilen genç şarkıcı Aybüke Albere, ay sonunda dijital müzik platformlarında yayınlamayı planladığı ikinci single çalışması Öpücem şarkısının söz ve müziğinin kendisine ait olduğunu söyledi.


"Eskiden beri hayalimizdi"

Edis ile sahne almaktan dolayı heyecanlı olduğunu ifade eden Aybüke, beraber şarkı söylemeyi çok eskiden beri hayal ettiklerini ve bunu hem Harbiye Açık Hava'da, hem de Vadi Açık Hava'da gerçekleştirmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

"Kadınlar olarak susmayacağız"

Son dönemin sevilen sesi Zeynep Bastık'ın geçtiğimiz haftalarda, kocası tarafından katledilen Emine Bulut'un kızının eğitim masrafları için Çeşme'de düzenlediği konserde de sahne alan Aybüke, "Çok üzücü bir olay. Kadınlar olarak susmayacağız. Müzikle kendimizi daha iyi ifade ediyoruz" diye konuştu.


"Bavul haberlerine çok sinirlendim, çok ayıp"

Konser öncesi gazetecilerle ayaküstü sohbet eden Edis, ABD tatilinden 8 bavulla döndüğü ve 15 bin dolar harcadığı haberlerinin hatırlatılması üzerine medyayı yerden yere vurdu. ABD'ye tatil için değil, iş için gittiğini belirten genç popçu, "Bavul ve para haberleri çok yanlış. Haberlere tepki gösterecektim fakat sonra vazgeçtim. Onun bile gündeme gelmesini istemedim. Çok ayıp. Kimseyi ilgilendirmez. Haberler doğru değil, asparagas" dedi.

Pop müziğin yeni prensi Edis, bir dönem sevgili oldukları iddia edile Aybüke Albere ile düet yaptı


"90'lar tarzı magazin haberciliği medyayı bitirir"

Bu tarz haberlerin sistem hatası olduğunu, bu şekilde devam edilirse medyanın kendini bitireceğini kaydeden Edis, "Ana akım medya kaybetmeye devam edecek. 8 bavulla dönmüşüm, 15 bin dolar harcamışım... Bunlar 90'lar tarzı magazin haberciliği. İnsanlara neden bu tarz haberler empoze ediliyor? O haberlere çok sinirlenmiştim. O kadar işsiz insan varken haber olarak kendimi gördüğüm için utandım. Haberi yapanlar da utansın. Takdiri kamuoyuna bırakıyorum" diye konuştu.


"Zengin görünerek yeni nesli kazanamazsınız"

Günümüzde zenginliğini öne sürerek bir yere gelmeye çalışan sanatçıların kaybetmeye mahkum olduklarını söyleyen Edis, yeni neslin bu tür haberlerle ilgilenmediğini, kendisini zengin göstermesinin kendisine bir faydasının olmayacağını vurguladı.


Edis rap şarkı söyleyecek mi?

Önümüzdeki günlerde Gülşen ile yeni bir single çalışması yapacaklarını belirten genç popçu, çalışma için Gülşen'i beklediğini ve rap müzik dahil olmak üzere sürprizler yapabileceklerini ifade etti. Konser mekanı İstanbul Vadi Açık Hava Sahnesi'ne motorsikletiyle gelen Edis, hayranlarının fotoğraf çektirme ricasını geri çevirmedi.


Kaynak Link